Oslava narozenin dětí v MŠ

Prosíme rodiče o pochopení našeho pojetí této pro dítě důležité události. Při oslavě narozenin nám jde o společenské vystupování, naučit děti dívat se do očí při blahopřání kamarádovi, podávat pravou ruku atd. Oslavenci chceme dát najevo to, že je důležitou součástí kolektivu a že ho máme rádi. Prosíme rodiče, aby párty, focení a konzumaci sladkostí (zákusky, dorty apod.) nechali na rodinnou oslavu. Děti mají v MŠ režim stravování a přemíra dobrot naruší jejich návyky. Slavíme po svačince a není vhodné se přejídat. Přestože je úmysl rodičů udělat dětem i oslavenci radost, tak se může stát, že někoho rozbolí bříško, odmítá oběd a také děti, které mají dietu, jsou lítostivé, že nemohou ochutnat. Úplně postačí balíček bonbonu (gumoví medvídci). Musíme znovu poukázat na vyhlášku č. 107/2005 Sb. o školním stravování. Naše povinnost je dětem poskytovat jídelníček podle zdravé výživy a nutričních doporučení.
Je nám velmi nepříjemné odmítnout natěšené děti i rodiče s drahými, kupovanými zákusky, ale ze všech výše uvedených důvodů opravdu musíme.

Děkujeme za pochopení.